O czym może świadczyć ból podłopatką, uderzenia gorąca oraz ból rąk?

Witam nie dawno zmarla moja mam chorowala na serce miala duz chorob chorobe wiencowa niewydolnosc serca i cokrzyce. Bardzo przezylam jej smierc bardzo bardzo zle sie czuje boli mnie w klatce piersiowej z lewej strony czasem czuje ze serce mnie sciska czasem czuje bol w pod lopadka i mam uderzenia goraca i dokladnie mnie boli na wysokosci nerki mam 36 lat czas czuje jakies leki jak cos mnie wystraszy to do gory podskakuje miala robione ekg i nic tam nie wyszlo lekarka rodzinna powiedziala ze mam serce zdrowe mowi ze mam nerwice serca ale to jest bardO dokuczliwe bo mnie czasem rece az bola moge sie dowiedziec co to moze byc

Szanowna Pani,

objawy, które Pani opisuje mogą być spowodowane emocjami związanymi, ze stratą bliskiej osoby, są to objawy wegetatywne, związane zaburzeniami lękowymi, wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne, W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie