O czym może świadczyć ból stopy w podbiciu?

Witam, nie miałam nigdy problemów ze stopami, ani żadnych guzków. Wczoraj w pracy zaczęła mnie bolec lewa stopa w podbiciu. A dziś jak wróciłam z pracy, to zauważyłam ze mam guza na podbiciu, bolący, spory odstający około 0,5 cm, jest twardy i na skórze nie ma żadnych zmian. Nie wiem co to może być ale strasznie boli...

Mgr Ewa Dyjecińska Podologia

Może to być ukorzeniony odcisk. Wcześniej Pani go nie odczuwała, ale był. Teraz się ukorzenił i boli. Natomiast jeśli często Pani chodzi na boso może coś się wbiło i teraz się obiera. Następnym powodem może być kurzajka. Przy drugim i trzecim powodzie może wokół tej narośli być stan zapalny. Podkreślam MOŻE. Nie zawsze on występuje. Przy wszystkich trzech zmianach występuje ból, oraz zmiany jakie Pani opisała. Dlatego opisanie jak wygląda ten jak Pani nazwała "guz" dużo może wyjaśnić.