O czym może świadczyć ból w mostku przy zmianie pozycji?

Witam, mam 28 lat, od jakiegoś czasu(około2-3miesiące) zdarzają mi się w ciągu dnia sporadycznie dziwne uderzenia w mostku, troszkę bolesne, najczęściej przy spotkaniu czy zmianie pozycji, czasem bez powodu. W rodzinie jest obiciazenie genetyczne chorób serca. ciśnienie mam dobre około 110/60, dwa lata temu ekg-prawidłowe(wtedy miałam szybsze bicie serca i bóle na tle nerwowym). Czy może być to coś co wymaga szybkiej interwencji kardiologa czy raczej nic takiego?podczas tych epizodów czuje jakby serce miało wyskoczyć ale trwa to chwilę, jakby z mostka podeszlo go gardła. Proszę o odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Raczej nie wygląda to groźnie, ale warto wykonać dodatkowe badania. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, lub kardiologa. Być może przydatne będzie badanie całodobowe metodą Holtera. Pozdrawiam!