Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć ból w mostku przy zmianie pozycji?

Witam, mam 28 lat, od jakiegoś czasu(około2-3miesiące) zdarzają mi się w ciągu dnia sporadycznie dziwne uderzenia w mostku, troszkę bolesne, najczęściej przy spotkaniu czy zmianie pozycji, czasem bez powodu. W rodzinie jest obiciazenie genetyczne chorób serca. ciśnienie mam dobre około 110/60, dwa lata temu ekg-prawidłowe(wtedy miałam szybsze bicie serca i bóle na tle nerwowym). Czy może być to coś co wymaga szybkiej interwencji kardiologa czy raczej nic takiego?podczas tych epizodów czuje jakby serce miało wyskoczyć ale trwa to chwilę, jakby z mostka podeszlo go gardła. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Jak wygląda zabieg wszczepienia by-passów?

By-passy, czyli pomosty aortalno-wieńcowe, stosowane są podczas wystąpienia zaawansowanej choroby wieńcowej i w niektórych przypadkach zawału serca. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia, jak wygląda taki zabieg i czy w każdym przypadku ma taki sam przebieg.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Raczej nie wygląda to groźnie, ale warto wykonać dodatkowe badania. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, lub kardiologa. Być może przydatne będzie badanie całodobowe metodą Holtera. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy