O czym może świadczyć brak miesiączki przez kilka miesięcy?

Mam 19 lat i od 3 miesięcy nie pojawiła mi się miesiączka nie mogę być w ciąży ponieważ jestem dziewicą.Mam bóle w kręgosłupie i dolnej części brzucha.Byłam z tym u lekarza ogólnego po skierowanie na badanie ginekologiczne lecz lekarz powiedział że to normalne i że miesiączka niedługo sie pojawi. Bardzo się martwię bo to nie pierwszy raz kiedy zdążyło mi się przez kilka miesięcy nie mieć miesiączki.Obecnie przebywam za granicą i nie wiem co mam robić.

Lek. Paweł Szadkowski

Brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, zespołem pcos, odchudzaniem się, niewłaściwą dietą, nadmiernym wysiłkiem fizycznym, stresem i wieloma innymi czynnikami.