O czym może świadczyć brak okresu pomimo abstynencji seksualnej?

Witam. Spóźnia mi się okres pomimo brania tabletek antykoncepcyjnych(biorę je ponad pół roku). Nie uprawiałam seksu z moim partnerem, jedyne co to zdarzyło nam się o siebie pocierać narządami płciowymi. Okres spóźnia się ok. dnia, ale nigdy tak nie miałam. Co się dzieje?

Lek. Paweł Szadkowski

Okres może się opóźniać z wielu powodów: stres, sytuacje lękowa, dieta, odchudzanie się, wysiłek fizyczny i wiele innych. Taka sytuacja jednorazowo nie stanowi powodu do niepokoju.