O czym może świadczyć ciągłe zmęczenie?

Od prawie dwoch tygodni pale jednego papierosa, lub wcale (wcześniej wypaliłem z5-8). Od tej zmiany czuje sie bardziej senny i zmęczony. Nie mam fizycznej pracy, a mimo to przychodzi wieczór i jestem wyczerpany. Tak samo nie mam juz takiej tolerancji na alkohol. Wypije troche i robie sie strasznie senny, (nie pijany) jest to męczące bo często wieczorami jestem poza domem, ale od 20-21 jestem już "mułem" . Czy ma to jakiś związek z ograniczeniem palenia? I co robic by odzyskać dawną energię?

Nadmierne, nieadekwatne do wysiłku w ciągu dnia zmęczenie może mieć różne źródła. Od zaburzeń hormonalnych po emocjonalne (nerwicowe). Dlatego zachęcałabym do podjęcia konsultacji lekarskiej- wstępnej z lekarzem rodzinnym, który po diagnostyce, skieruje na dalsze badania i/lub do odpowiedniego specjalisty.