O czym może świadczyć duszność w klatce piersiowej po bieganiu?

Proszę o ewentualne podsunięcie pomysłu na przyczyne.....po Bieganiu ( ok 100km w 5 dni ) oraz biegu na szósty dzień w ilości 20 km....z wysokim tętnem (ogólnie biegam kilka lat ) poczułem duszność w klatce piersiowej, bóle w całym ciele - mięśni- szczególnie nogi- po badaniach w szpitalu d-dimery wynik 0,799 , a norma to 0,500 , troponiny i - wynik 13 , norma jest poniżej 19 , potas sód w normie, stwierdzone odwodnienie , ból mięśni , ból nieprzypominajcy zakwasów, oraz duszności w klatce....wykonano ekg echo serca ukg , wszystkie badania były bardzo dobre , tzn niestwierdzono niczego a wręcz , że serce pracuje doskonale, jestem szczupły , waże 70 kg przy wzroście 170 , ciśnienie to ok 115/75 ( puls ok 65-75 ) i nigdy wyższe , czy wysokie di dimery i tropinina są wynikiem uszkodzenia serca? mięśni? czy może te bóle oznaczały zakrzepice?? badanie usg serca i tętnic górnej części ciała wykluczyło zatorowość płucną, czy duży wysiłek i jego nagromadzenie mogło mieć wpływ na mój stan i wyniki/??po 3 dniach od wypisu d- dimery spadły do poziomu 0,64

Lek. Michał Lenard

Przyczyną Pana objawów było najpewniej odwodnienie i przetrenowanie. Wyniki Pana badań nie muszą wskazywać na uszkodzenie mięśni, czy serca. Zakrzepicy prawdopodobnie również nie ma. Sugeruję zrezygnować na jakiś czas z tak intensywnych treningów oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie i dietę. Pozdrawiam!