O czym może świadczyć dyskomfort na wzgórku łonowym podczas uciskania?

Witam, Mój problem polega na tym że nad penisem po bokach mam dwa "przewody" (chyba są to nasieniowody) które są wrażliwe na dotyk, a zwłaszcza nacisk. Ból przy naciskaniu ich jest dość słaby, to właściwie bardziej dyskomfort i przypomina ból przy oberwaniu w jądra tylko słabszy i trwa póki się naciska. Czy to jest normalne? Sprawia mi to na przykład taki problem że kiedy dziewczyna siedzi mi na kolanach uciskając wzgórek łonowy powoduje to ból a ostatnio po kilkunastu minutach takiego siedzenia miałem przez kilkanaście godzin dość mocno bolące i spuchnięte powrózki nasienne. Miałem diagnozowane kiedyś żylaki powrózka nasiennego ale stwierdzono że naczynia krwionośne nie są powiększone na tyle żeby sprawiać problem. Czy takie coś jest normalne i po prostu na wzgórek łonowy nie można naciskać czy jest to coś poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby było to coś niepokojącego. Jeśli bardzo to pana martwi może pan skonsultować się z lekarzem urologiem.