O czym może świadczyć dziwny wygląd stolca?

Witam. Mężczyzna 23 lata. Uprawiajacy sport, niestety palący od około 4 lat z przerwami. Dzien wczesniej zaniepokoil mnie wygląd stolca. Był prawie czarny w " kałuży" malinowej wody toaletowej oraz tez malinowy/jasno czerwony slad na papierze toaletowym i to było tylko jedne oddanie stolca w ciągu dnia. Dzień wczesniej miałem rozwolnienie więc wziąlem stoperan. I później zjadlem dość sporą porcje buraczków przy obiedzie. I podczas gdy zauwazylem wygląd stolca wziąłem to pod uwage ze to po buraczkach zwlaszcza gdy bylem tylko raz w toalecie przez zażycie stoperanu. Ale dzis rano poszedlem rowniez sie wyprożnić i niestety tez zauwazyłem, że jednak stolec znow jest w malinowej plamie wody lecz zaczerniony tylko miejscowo, prawie 3/4 stolca wyglądała normalnie czyli koloru brązowego. Na papierze nie bylo sladow jak dzien wczesniej a stolec był zwarty nie żaden ołowkowaty czy ciapka jak przyrozwolnieniu. Nie bylo przy tym innych objawow tnz..bolowych. Ale moge powiedzieć ze od jakiegos czasu dużo oddaje gazów, czesciej miewam rozwolnienia. Czasami tez wystepuje sporadyczny chwilowy ból w okolicy żołądka ale szybko przestaje. Teraz pytanie.. czy moge mieć obawy do niepokoju czy dzisiejszy wygląd stolca jest spowodowany tym, że jednak nie do końca te buraczki jeszcze zostały strawione dzien wczesniej i wydalone?

Lek. Wojciech Zygmunt

Prawdopodobnie stolec wygląda tak właśnie po buraczkach. Jeżeli problem będzie się powtarzał, polecam skonsultowanie się z lekarzem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.