O czym może świadczyć krew w stolcu?

Witam, mam 22 lata i już od jakiegoś czasu na papierze toaletowym, po oddaniu stolca pojawia się krew. Czasem jest jej mało, a czasem dość sporo. Ostatnio przez dwa tygodnie miałam zaparcia, a teraz coraz częściej boli mnie brzuch i miewam biegunki. Bywa też tak, że czasem mam parcie na stolec, ale nic z tego nie mam. Nie wiem już co mam robić. Rodzicom na razie nic nie mówiłam. Uważają, że to ze stresu... Proszę o pomoc.

Dzień dobry. Proszę udać się do lekarza celem diagnostyki problemu. To nie musi być nic groźnego, ale warto jednak wiedzieć niż dodatkowo się stresować, zwłaszcza jeśli przyczyna faktycznie leży w trudnościach spowodowanych podłożem emocjonalnym. Niezależnie od tego zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologicznej. Ze stresem można skutecznie walczyć wzmacniając strategie radzenia sobie w sytuacjach obciążających. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/