O czym może świadczyć lęk odczuwany po jedzeniu?

Witam, często odczuwam niepokoj po jedzeniu taki jakby lęk, z czym to może być związane? Ps. Bardzo proszę nie kierować mnie do psychiatry, objawy występują ewidentnie po jedzeniu bądź kawie z mlekiem bez żadnego udziału moich emocji..

Dzień dobry!

Nie mniej jednak lęk jest objawem pochodzącym z życia psychicznego, stąd właściwym kierunkiem jest właśnie konsultacja psychiatryczna/ psychologiczna.

Większość tego typu objawów pojawia się "mimowolnie", "wbrew nam", można odnieść wrażenie, że "bez udziały naszych emocji".

Ewentualnie konsultacja z lekarzem (np. lekarzem pierwszego kontaktu) może pomóc Pani ustalić, czy rzeczywiście dominującym objawem jest lęk, czy też jest on wtórny/ równoległy do jakiś innych objawów z ciała, które można z nim pomylić, np. dusznością, bólem, zawrotami głowy itp.

Pozdrawiam!