O czym może świadczyć lekki ból w okolicy odbytu?

Witam, Od jakiegos czasu pojawila sie trudnosc w oddawaniu stolca, sladowa ilosc krwi na papierze a wczesniej pojawial sie sluz, ltory 8gnorowalam, bo nie sadzilam ze moze on miec znaczenie. Po tych symptomach wyszlam z zalozenia ze moga to byc hemoroidy... Dodatkowo caly czas mialam poczucie niepelnego wyproznienia i swedzenie w okolicach odbytu. . Wiec zakupilam masc a pozniej czopki. Teraz moze nie swedzi i moge sie coraz swobodniej wyprozniac ale pojawia sie lekki bol od czasu do czasu. Krwi tez juz nie widze. Co moze oznaczac ten lelki bol w okolicy odbytu.?

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną opisanych przez panią dolegliwości są żylaki odbytu. Konieczne jest jednak badanie fizykalne i ocena lekarska. Sugeruję udać się w tym celu do chirurga ogólnego.