O czym może świadczyć moja dziwna miesiączka?

Witam. Od 2 miesięcy mam dziwną miesiączkę. W zeszłym miesiącu w dniu spodziewanej miesiączki miałam tylko lekkie plamienia w ciemnym kolorze, była bardzo skąpa w większości były to skrzepy krwi trwała 2-3 dni. W tym miesiącu zaczęło się tak samo była skąpa, w ciemnym kolorze, dużo skrzepow, trwała 4 dni. Ostatnie dwa dni była skąpa ale w naturalnym kolorze. Dodam że od 8 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne ale pierwszy raz zdarzyło się że miałam taki okres. Jaki może być tego powód? Czy powinnam udać się do ginekologa?

Lek. Paweł Szadkowski

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych miesiączki zazwyczaj są skąpe i krótkie. Oczywiście, jeśli się Pani niepokoi, proszę się udać do ginekologa w celu zbadania, ale najpewniej nie ma powodu do niepokoju.