O czym może świadczyć nagły wzrost poziomu TSH?

Witam, Mam pytanie odnośnie hormonów tarczycy - we wrześniu 2017r miałam robione badanie THS wynik w normie 2,42 IU/ml dzisiaj 16.07.2018 r odebrałam wyniki TSH 4,57 - czy to możliwe ze w tak krótkim czasie wyniki tak wzrosły, fT4 poniżej normy 0,84, fT3 w normie, natomiast anty TPO 13,35 (norma 00 - 5,61). Czy mogło coś zaburzyć wyniki ? Np. Stan zapalny w jamie ustnej (przyznam ze jakiś tydzień temu sie borykałam z opuchniętymi dziąsłami ) Na morfologi wyszły mi również podwyższone limfocyty oraz podwyższone nieznacznie MCV, MCH i PDW. ( mam 23 lata badania na tarczyce miałam zlecone ze względu na problemy ze skóra głowy) innych niepokojących objawów raczej nie zauważyłam - miesiączka w normie co do dnia, waga na tym samym poziomie cały czas.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki sugerują niedoczynność tarczycy mogącą mieć tło antyimmunologiczne. Powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego i endokrynologa w celu postawienia rozpoznania oraz ustalenia optymalnego leczenia.