Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć niski cholesterol?

Mam 28 lat. Ostatnio wykonałam badanie krwi i wyniki są raczej dobre, może z lekką niedokrwistością (erytrocyty: 3,87 mln/µl, hemoglobina g/dl, hematokryt 35,6%). Robiłam też lipidogram i martwi mnie niski cholesterol, choć normy laboratoryjne wskazują tylko górną granicę. Cholesterol całkowity 3,12 mmol/l, HDL 2,01 mmol/l, trojglicerydy 0,57 mmol/l, LDL 0,85 mmol/l. Wiem, że LDL to "zły" cholesterol, ale chyba te wyniki świadczą o hipolipidemii. Lekarz powiedział mi, że im niższy cholesterol tym lepiej, ale od lat mam problemy z niestawnością, co jakiś czas biegunki wyglądające na tłuszczowe, zaburzenia nastroju leczono u mnie SSRI i jestem zwykle bardziej zmęczona niż wynikałoby to z mojego wieku, stylu życia i diety. Teraz się zastanawiam czy nie jest to związane np. ze złym wchłanianiem tłuszczów i czy powinnam się rzeczywiście cieszyć z tak niskiego cholesterolu.
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Jeżeli wyniki badań mieszczą się w granicach norm lab. to nie widzę powodu do nadmiernego niepokoju. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy