O czym może świadczyć niski poziom żelaza u 13-miesięcznego synka?

Witam, dzisiaj otrzymała wyniki mojego 13 miesięcznego synka i przeraził mnie baaardzo niski poziom żelaza (19 ug/dl). O czym to może świadczyć? Hemoglobina również nie jest zbyt wysoka (10.6 g/dl). Proszę o szybką odpowiedź, bo to żelazo mnie przeraża. Jutro idę do pediatry.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Z dostępnych informacji nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić przyczyny. Najczęstszymi przyczynami anemii u niemowląt są: niezbilansowana dieta, zaburzenia wchłaniania i przyswajania żelaza, nietolerancje pokarmowe powodujące mikrokrwawienia, choroby układu pokarmowego lub choroby przewlekłe. Bez przeprowadzenia badań dodatkowych nie mogę odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o przyczynę anemii u Pani syna. Na pewno wizyta u pediatry jest dobrym krokiem w tej sytuacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski