O czym może świadczyć niskie ciśnienie i zawroty głowy?

Witam! Od paru dni borykam się z pewnymi dolegliwościami a mianowicie tak jakby kręci mi się w głowie, bardziej też kiedy wstaję z pozycji siedzącej lub leżącej dlatego staram się to robić powoli. Wczoraj mierzyłam ciśnienie i najpierw miałam 97/62 a potem 97/72 i zastanawiam się czy jest się czym niepokoić, ale zazwyczaj wcześniej też nie miałam wysokiego. Zastanawiam się też czy może być to nerwowe ponieważ jestem bardzo nerwowym człowiekiem i do czasu do czasu mam różne dolegliwości na tle nerwowym. Obecnie mam też czasem dziwne uczucie ciężkości lub "czegoś" w przełyku, klatce piersiowej. Najczęściej jest tak że jak coś mi dolega to od razu myślę że to może być niewiadomo jaka choroba a ja po prostu mam to nerwowe i teraz niepokoi mnie to ciśnienie i zawroty głowy (tak jakby) które występuję parę minut po przebudzeniu ( dopóki leżę to jest dobrze). Jeżeli się to nie poprawi mam zamiar udać się do lekarza ale jak narazie bardzo proszę o jakieś rady.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłośic się do lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie