O czym może świadczyć obniżenie nastroju?

Witam Serdecznie zacznę od tego że od dwóch tygodni jakoś dziwnie się czuję wszytko zaczęło się od spotkania z koleżanką wszytko ładnie pięknie a po spotkaniu z koleżanką odczułem taki bardzo mocny dziwny lęk kupiłem sobie lek POSITIVUM biorę go od czasu do czasu ale jakoś dziwnie się czuję tak jak by Mnie coś martwiło dołowało nie mam w ogóle humoru cały czas jestem smutny nie mam apetytu nie mogę się wyspać budzę się czuję dziwny napad lęku lecz po jakiś czasie przestaje lecz wraca.może mi być

Dzień dobry, trudno powiedzieć co Panu dolega. Może to być chwilowy spadek nastroju, każdy z nas czasami tak ma, a może to być początek stanów lękowych. Warto zarejestrować się do psychologa, kilka spotkań zapewne pozwoli nabrać świadomości czym się Pan stresuje i co się z Panem dzieje. Pozdrawiam A.Pacia

Witam serdecznie,
objawy o których Pan pisze mogą być spowodowane bardzo wieloma kwestiami. Ciężko po Pana poście jednoznacznie stwierdzić co jest ich przyczyną. Polecam konsultację u lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu). Taki stan może mieć podłoże zarówno somatyczne (czyli nieprawidłowe funkcjonowanie jakiegoś narządu lub np niedobór witamin) jak i psychiczne. Jeśli lekarz wykluczy podłoże somatyczne, wtedy warto udać się do psychologa, który po wywiadzie oraz szerszym spojrzeniu na problem odnajdzie przyczynę lęku (zaburzenia lękowe, depresja?). Z lękiem i nerwami można też radzić sobie różnymi technikami relaksacyjnymi jak np treningiem oddechowym czy Jacobsona.
Pozdrawiam, i polecam swoją pomoc i wsparcie on line na stronie:
https://e-poradnia.com/psycholog/MateuszDobosz.html

Witam serdecznie,

Należy się zastanowić z czym może być związane Pana obecne samopoczucie. Wiemy już, że wszystko zaczęło się po spotkaniu z koleżanką. Teraz ważną kwestią jest ustalenie potencjalnego powodu - czy podczas spotkania coś się wydarzyło? Usłyszał Pan coś, co mogło obniżyć nastrój/zaniepokoić? Może pojawiły się określone odczucia/myśli?
Niestety bez konkretnych wiadomości, nie jestem w stanie Panu pomóc, ale zachęcam do skorzystania z pomocy psychologicznej, w celu zgłębienia obecnych trudności i uporania się z nimi.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA