O czym może świadczyć opóźniająca się miesiączka, spuchnięcie piersi oraz pozytywny wynik testu ciążowego?

Witam, spóźnia mi się miesiączka od 2 tygodni, i od tamtej pory mam spuchnięte piersi, które są bardzo wrażliwe na dotyk, miesiączki nie miałam regularnie, bo zawsze się spóźniały o 3-4 dni, ale były. Byłam trochę przeziębiona i gorączkowałam, ale wszystko było ok po 2 dniach. Miesiączkę miałam mieć 2 października, test ciążowy zrobiłam 15 października i wyszły 2 kreski, choruje też na WZJG, czy choroba tarczycy której chyba nie mam i moja mają wpływ na fałszywy wynik testu?

Lek. Paweł Szadkowski

Podane objawy i wynik testu wskazują na ciążę. Dla pewności może Pani wykonać badanie betaHCG z krwi.