O czym może świadczyć plamienie oraz ból brzucha po badaniu kolposkopii?

Witam,w piatek miałam badanie kolposkopi i pobrane wycinki od tego momentu plamie krwia i pobolewa mnie doł brzucha czy to normalne(4 dzien).Lekarz ginekolog na urlopie wiec nie mam jak isc zapytac.Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Skąpe plamienie po takim zabiegu nie stanowi powodu do niepokoju. Gdyby jednak krwawienie nie ustępowało, bądź się nasilało, proszę się udać do lekarza, w celu zbadania.