O czym może świadczyć podwyższona amylaza?

O czym może świadczyć podwyższona amylaza? Wynik badania z surowicy 209 U/l (norma wg laboratorium 28-100). Jedyne zaobserwowane objawy to ciągłe zmęczenie i silne migrenowe bóle głowy. Wykonane badania: amylaza, APTT, Elektrolity (Na, K), Ferrytyna, Fibrynogen, Fosfor nieorganiczny, FT3, FT4, Glukoza, HBs przeciwciała, HCV przeciwciała, hs CRP, IgE całkowite, Kreatynina, Kwas moczowy, Lipidogram (CHOL, HDL, nie-HDL, LDL, TG), Magnez, Mocznik, Morfologia krwi (pełna), OB, Próby wątrobowe (ALT, AST, ALP, BIL, GGTP), PT (INR), TSH, Wapń całkowity - wszystkie wyniki w normie. Jedynie w morfologii PDW 18,1 fl (norma 9,8 - 16,2).

Lek. Paweł Szadkowski

Nie jest to wynik niepokojący (w szczególności, że nie ma pani objawów bólowych z jamy brzusznej).