O czym może świadczyć podwyższone CPK u osoby odczuwającej osłabienie/?

Dzień dobry, Od ok. 2 lat mam nietypowe objawy, które występują raz lub dwa razy w miesiącu. Czasami dolegliwości są znikome a niekiedy bardzo odczuwalne. Najczęściej występujące to: osłabienie, otępienie, drętwienie kończyn, skurcze łydek, niewydolność oddechowa, kłucie w mięśniach, częste oddawanie moczu i stolca (nawet 3 razy dziennie), ból pleców i ud z przodu, delikatny ból i pieczenie z tyłu głowy. Ostatnio osłabienie połączone było z brakiem czucia w ciele oraz problemem z ruchem (silne przemęczenie, lekki paraliż mięśni - ustąpiło po godzinie). Podczas jazdy samochodem w trakcie pierwszych objawów pojawił się równolegle skurcz w klatce piersiowej i drętwienie od klatki do prawej dłoni. W szpitalu w badaniu krwi wykonanym 2-krot. wyszło podwyższone CPK (766 i 778 U/L dla 60-390), natomiast reszta w normie. Badania kardiologiczne wykonane (EKG, Holter, echo, holter ciśnieniowy - diagnoza: zespół wazowagalny). Bolerioza wykluczona. RTG klatki w porządku. Pulmonolog nic nie dostrzega. Badania CPK powtarzane regularnie w odstępach ok 1 mies.: - 232 U/l dla 0-190, - 303 U/l dla 0-190, - 195 U/l dla 0-190, - 414 U/l dla <190, - 272 IU/l dla 24-204. Zawsze przy objawach pojawia się podwyższone CPK. Inne badania krwi i moczu (kreatynina, lipidogram, jonogram, TSH, CK-MB etc w normie). O czym może świadczyć permanentnie podwyższone CPK? Gdzie szukać pomocy - objawy są coraz bardziej dokuczliwe i występują coraz częściej?

u młodych mężczyzn może być związana z urazem mięśni. krwiakiem w mięśniach a nawet b. dużym wysiłkiem mięśniowym, zatruciem ( statyna ?)
przyczyn jest wiele i jestem pewien , że lekarze brali je pod uwagę.
Podwyższoną aktywność CK obserwuje się w przebiegu m.in.:
chorób mięśni szkieletowych,
mięśnia sercowego,
chorób ośrodkowego układu nerwowego,
a także:
w zatorze płuc,
niedoczynności tarczycy,
wstrząsie,
podczas intensywnej radioterapii.
CK oznacza się w przypadku podejrzenia uszkodzenia mięśni szkieletowych, w monitorowaniu leczenia statynami. Leki te mogą wywoływać miopatię (dolegliwości mięśniowe – bolesność, tkliwość mięśni) oraz rabdomiolizę (uszkodzenie tkanki mięśni poprzecznie prążkowanych, zdarza się bardzo rzadko). Dlatego bardzo ważnym elementem terapii zaburzeń gospodarki lipidowej jest kontrola stężenia kinazy kreatynowej. Jej poziom powinien być oznaczony przed rozpoczęciem terapii, a także kontrolowany w trakcie terapii, zwłaszcza jeśli pacjent zgłasza występujący ból mięśni.

Jest jednym z badań, które może być wykonane w diagnostyce zawału serca, tutaj zdecydowanie większą wartość diagnostyczną ma składowa CK-MB (pochodzenia sercowego). Szczytowe wartości osiąga po 14-20 godzinach od dokonania zawału, z tego względu do rozpoznania świeżego zawału serca zaleca się oznaczanie stężenia troponin, których czułość i swoistość diagnostyczna jest wysoka już po 6 godzinach od zawału.