O czym może świadczyć podwyższony poziom ALT?

podwyższony ALT od ok 3 miesięcy wzratsta , norma 38 ALT = 56. AST , GGTP w normie o czym może to świadczyć

Marta Mielniczuk

Podwyższony poziom ALT (oraz stosunek AST/ALT < 1) może świadczyć o zapaleniu wątroby na podłożu wirusowym: ostre WZW A lub WZW E lub przewlekłe WZW B lub WZW C lub inne niealkoholowe zapalenie wątroby (np. autoimmunologiczne) lub uszkodzeniu wątroby spowodowanym przez toksyny bądź leki.