O czym może świadczyć podwyższony poziom DHEA-S?

O czym mogą świadczyć podwyższony poziom DHEA-S ( wynik 762,30 ug/dl) oraz testosteronu (118,70 ng/dl) ? badania zostały zlecone ze względu na zaburzenia miesiączkowania. Mam zgłosić sie do ginekologa-endokrynologa po odebraniu reszty badań ( 17-OH progesteron i androstendion) ale bardzo sie denerwuje tak wysokimi wynikami dheas i testosteronu. z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wyniki badań mogą wskazywać na zmiany w obrębie nadnerczy. Po wykonaniu wszystkich badań proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.