O czym może świadczyć pojawienie się małych, różowych, swędzących krostek?

Dzień dobry. Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu zauważyłam na swoim ciele małe różowe swędzące krostki. Kiedy je podrapię robią się czerwone, ale nic poza tym się z nimi nie dzieje. Nie występuje żaden płyn, ani inne objawy. Krostki są na plecach, kilka w okolicy klatki piersiowej, a także na rękach i nogach. Nie jest ich wiele, ale zaczęło się od jednej, a teraz jest ich więcej i niepokoję się czym to jest spowodowane. Dodam, że biorę od około roku tabletki antykoncepcyjne, ale nigdy nie miałam takich objawów. Czy to może być alergia? Nigdy nie miałam żadnych objawów alergicznych. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyn opisanych dolegliwości może być kilka, niestety bardzo prawdopodobne jest uczuleniowe tło dolegliwości, a fakt że do tej pory zmiany takie nie występowały niestety nie ma żadnego znaczenia.
Proszę się na spokojnie zastanowić czy nie został wprowadzony w ostatnim czasie nowy produkt - kosmetyk do pielęgnacj, żel pod prysznic, proszek do prania, płyn do płukania.
Objawy mogą być również polekowe, z tym że rok od wproadzenia leku to raczej nieco za dużo. Może przyjmuje Pani farmaceutyk dostępny bez recepty, na przykład preparat witaminowy.

Przyczyną objawów może być również schorzenie dermatogiczne.
Konieczna jest niestety wizyta u lekarza, który będzie miał mozliwość badania,obejrzenia zmian i dokładego zebrania wywiadu. Najlepiej rozpocząc od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.