O czym może świadczyć potrzeba częstego "odbijania"?

Witam mam problem miałem nadzerki w przełyku non stop zgaga 8 miesięcy temu gdy leżałem chciałem beknac i się się stało że nie mogłem odbeknac i się zaczęło z każdym teraz lykiem picia kęs czegoś odrazu muszę odbić jak leżę i wstaje ucisk na żołądek wysycha powietrzem muszę beknac przy samym oddychaniu nieraz słyszę dziwne dźwięki jakby powietrze krążyło nie wiem czy to przepona czy raczej jakiś zawieracz górny lub dolny przestał działać proszę o pomoc bo uciążliwe i wstydliwe to jest trochę..

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy świadczą najpewniej o chorobie refluksowej przełyku. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu postawienia odpowiedniego rozpoznania i pokierowania leczeniem. Zalecenia ogólne w tej chorobie, które pomogą zmniejszyć nasilenie objawów to:

1) przyjmowanie posiłków najpóźniej 2–3 h przed snem

2) wyższe ustawienie wezgłowia łóżka

3) zaprzestanie palenia papierosów

4) dieta z ograniczeniem spożycia tłuszczu, alkoholu i kawy

5) zmniejszenie masy ciała u chorych otyłych