O czym może świadczyć powiększony węzeł chłonny na obojczyku?

Witam . Ponad miesiąc temu stojąc przed lustrem zauważyłem na obojczyku malutka kulkę która przy naciśnięciu palca chowała się i uciekała . Wywnioskowałem że jest to węzeł chłonny więc poszedłem na USG pan doktor zbadał to i stwierdził że to niepowiększony 8mm węzeł chłonny normalny przy okazji zbadał wszystkie okoliczne węzły które też były w porządku .Ja dodatkowo zrobiłem morfologię krwi której wszystkie wyniki były w normie .Moje pytanie jest takie z jakiej przyczyny ten węzeł mógł się powiększyć do takich rozmiarów i czy możliwe że zawsze tam był a ja poprostu go nie widziałem bo był schowany . Jakieś tydzień przed zauważeniem tego węzła byłem chory miałem straszny katar i bolała mnie szyja a miesiąc wcześniej pod pachą ugryzł mnie kleszcz może to ma jakieś znaczenie.prosze o odpowiedź .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie powiększenie węzła chłonnego mogło wynikać z reakcji na ukąszenie kleszcza. Warto jednak nadal obserwować węzeł i w razie powiększenia ponownie zgłosić się do lekarza.