O czym może świadczyć przerywanie się głosu?

Mężczyzna 21 lat.Czasami nagle przerywa mi się głos i wtedy czuję mocne przeciążenie.Muszę ciszej mówić bo głośniej nie ma dźwięku.Dochodzi do tego mocniejsze i płytsze oddychanie jakby zmniejszała się pojemność płuc.Hormony płciowe w normie,usg tarczycy i węzłów prawidłowe,spirometria i rtg płuc też dobre.Fiberoskopia krtani nic nie wykazała.Co robić?

Opinie w tej sprawie powinien wydać najlepiej laryngolog- foniatra. To w jego gestii specjalizacyjnej leży określenie przyczyn tej sytuacji.