O czym może świadczyć pusty pęcherzyk ciążowy?

Witam!
Mam 26 lat. Od jakiegoś czasu staramy się z moim partnerem o dziecko. Pierwsza ciąża zakończyła się niepowodzeniem, a mianowicie w 9 tygodniu doszło do poronienia, jednak obyło się bez łyżeczkowania macicy, bo uznano, że to było poronienie biochemiczne.
OM miałam 27 grudnia 2010, dziś jest 6 dzień jak mi się spóźnia miesiączka. Testy ciążowe robiłam 3 i za każdym razem wychodziły pozytywne. Dzisiaj byłam na USG dopochwowym, niby wszystko jest w porządku, torbieli nie ma, ale w macicy widoczny jest pusty pęcherzyk niby ciążowy, o nieznanej etiologii. Ma on wielkość 2 cm.
Proszę o odpowiedź - co to jest? Czy może to być jednak ciąża? Dodam jeszcze, że za tydzień mam dalej zgłosić się na USG kontrolne.

Witam serdecznie!
Niestety bez możliwości samodzielnego wykonania badania czy też obejrzenia zdjęć nie jestem w stanie powiedzieć, czym może być pęcherzyk. Ze względu na zatrzymanie miesiączki i trzykrotnie dodatni wynik testu ciążowego mogę twierdzić, że doszło do zapłodnienia.
Fakt, że ma się Pani zgłosić za tydzień na powtórne badanie USG świadczy, że jak na razie obraz odpowiada pustemu pęcherzykowi płciowemu. Ciąża jest jednak mała, być może badanie zostało wykonane za wcześnie. Okres tygodnia, dwóch jest niezbędny do weryfikacji. Zdarza się bowiem, że po tych kilku dniach okazuje się, że ciąża rozwija się prawidłowo.
Proszę być zatem dobrej myśli.

Pozdrawiam