O czym może świadczyć skok poziomu glukozy w małym odstępie czasowym?

glukoza na czczo 82,00, po 1 godzinie 212, po dwóch godzinach 122. Dlaczego taki wysoki wynik po 1 godzinie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wyniki są w normie. Proszę się nie martwić. Po obciążeniu glukozą nie ma się co dziwić, że glikemia w pierwszej godzinie jest wysoka. Diagnostyczna dla cukrzycy jest glikemia w 2 godzinie testu, a ta jest prawidłowa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.