O czym może świadczyć świąd i suchość całej skóry, nadmierna potliwość nocą oraz powiększone węzły chłonne szyi?

Dzień dobry, Na wstępie dodam ze miałem już etapy w swoim życiu ze objawiłem się iż mam ziarnicę. Wiele objawów do niej pasowało ale nie każdy miał tez logiczne uzasadnienie: -Świąd calej skory przez 6 miesięcy codziennie. I miałem 2 takie okresy. 1 raz 6 lat temu, potem 3 lata temu. Jednocześnie. Zauważyłem ze mam potwornie sucha skore. Suchość minęła (nie całkiem) i świądu nie ma. -silnepoty nocne. Ale z tego co zAuwazylem to tylko latem i wiosna jak jest ciepło. Przy czym z poceniem mam problemy od około 12 lat na tle nerwowym. Chyba :) ogólnie za dnia pocę się bardzo mało, jak śpię pod poszewka sama to tez raczej się nie poce... -powiększone 2 węzły chłonne na szyi. Od 15-16 lat. Nie bolą ani nie zmieniają się. -półtora roku temu kaszlalem przez 6 tygodni (przez brak wylezenia choroby) po tym czasie miałem problemy z wzięciem pełnego wdechu (za 3-4 razem mogłem wziąć pełny oddech a leżąc prawie zawsze). Ustaliło po 4 miesiącach i wróciło po roku. Tak znikąd trochę. Teraz bywa różnie. -ostatnio schudłem 5-7kg w ciągu 3 miesięcy ale wprowadziłem dietę i bardzo dużo ćwiczyłem. Z reszta waga łatwo idzie w górę. Nie mam w całe gorączkę, nie czuje się oslabiony. Je wiem co robić, lekarze poz lekceważą mnie a na prawdę nie panikuje tylko mówię cicho o swoich obawach których nie miałem od 5 lat.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać badania: morfologię krwi z rozmazem ręcznym, OB, CRP, ALP, ALT, AST, bilirubina całkowita, kreatynina, sód, potas, glukoza na czczo, TSH i fT4 oraz udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania, oceny limfadenopatii oraz pokierowania w razie konieczności dalszą diagnostyką. Przydatna może również okazać się konsultacja alergologa.