O czym może świadczyć świąd skóry?

od kilku miesiecy swędzą mnie łydki. Swędzenie jest uciążliwe i nie moge powsrzymać sie od drapania. Byłem u dermatologa , który przepisal maść ,której stosowanie nie dało żadnych efektów. Czym moze byc spowodowane takie swędzenie? Udało mi sie wykluczyc środki używane do prania .

Szanowny Panie,
Świąd skóry powstaje w wyniku stymulacji komórek nerwowych zakończonych w skórze właściwej przez bodźce (chemiczne mechaniczne) co może mieć przyczyny pochodzące zarówno z wnętrza, jak i z zewnątrz organizmu. Świąd może być objawem niezwykle szerokiego spektrum problemów zdrowotnych i w poradnictwie internetowym wskazanie jednej lub nawet kilku przyczyn nie jest możliwe, dlatego zapraszam na wizytę celem właściwej diagnozy.