O czym może świadczyć tak mocno podwyższony progesteron?

Mój wynik progesteronu to 7,09 ng/ml (badania robione w trakcie miesiączki, czwarty dzień cyklu). Normy w fazie folikularnej to 0,2 - 1,3. Rok temu miałam problem z podwyższonym testosteronem oraz policystycznymi jajnikami, obecnie poziom testosteronu jest w normie (1,64 nmol/l). O czym może świadczyć tak mocno podwyższony progesteron?

Niestety w Pani przypadku ciężko udzielić odpowiedzi z poziomu portalu, potrzeba wnikliwie zebranego wywiadu, znajomości przebiegu Pani choroby, wyników innych badań dodatkowych. Proponuję kontrolę u leczącego ginekologa lub wizytę u endokrynologa. Pozdrawiam.