O czym może świadczyć taki piekący ból nogi?

Witam. Od dłuższego czasu dokucza mi ból w dolnej kończynie prawej. Od połowy uda do stopy czuje kłucia i pieczenia w żyłach. Czuje jakby mi ktoś wbijał w żyły małe igiełki. Tak jest codziennie przez cały dzień. Noga mnie rwie, często po dłuższym chodzeniu kuleje, bo ból jest nie do wytrzymania. Nie mogę siedzieć w" po turecku", za długo klękać. Jak za długo stoję na tej nodze robi się  cała sina, często jest tez zimna, zwłaszcza wieczorem. Dodam, że w marcu 2010r miałam wypadek samochodowy, miałam mocno stłuczoną nogę i brałam zastrzyki i leki przeciw zakrzepicy. Proszę o pomoc, nie wiem co robić, czy powinnam iść do jakiego lekarza moj rodzinny na pewno mi nie pomoże, a nie wiem do kogo się  udać z takim problemem. Pozdrawiam i czekam na odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Objawy, jakie Pan opisał nie są na tyle charakterystyczne, by świadczyły o konkretnej jednostce chorobowej. Wskazują jednak na zaburzenia naczyniowe, które wymagają dalszej diagnostyki (badania podstawowe, układ krzepnięcia, usg doppler naczyń kończyn dolnych, d-dimery).
Proponujemy, by zgłosił się Pan ze swoimi dolegliwościami do lekarza rodzinnego/internisty w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką i leczeniem.