O czym może świadczyć ucisk w gardle oraz problemy z przełykaniem?

Dzień dobry, od dłuższego czasu miałam uczucie że ma w gardle mam ropę i c jakiś czas czułam jej smak w ustach, trwało to jakieś 8 miesięcy. Jednak od prawie dwóch tygodni nie czuję tego smaku ale ciągły ucisk w gardle, który niestety z dnia na dzień nasila się. I chwilami mam problem z normalnym przełykaniem. Co może to oznaczać? Czy zgłosić się do lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest wizyta u lekarza (niezbędna może okazać się konsultacja laryngologiczna i/lub gastroskopia) i ocena pani stanu klinicznego. Dość często obserwuje się tzw. 'globus histericus', czyli uczucie ucisku w gardle, mające tło nerwicowe. Jednak przy zaburzaniach przełykania konieczna jest dokładna diagnostyka różnicowa.