O czym może świadczyć uczucie drgania obrazu? Czy mogą to być objawy guza mózgu?

Jako nastolatka oraz młoda dorosła nie byłam zbyt mądra i spałam z telefonem komórkowym pod poduszką (oraz generalnie korzystałam z niego dość często). Ostatnio coraz częściej doświadczam subiektywnego uczucia wypadania z ciała lub też spadania/drgania obrazu, który mam przed oczami (oczy były badane i są zdrowe). Nie jestem pewna czy w obrazie, który widzę faktycznie coś się zmienia czy to tylko ja czuję się jakby te zmiany zachodziły. Dziś np. siedząc na kanapie przez krótką chwilę miałam wrażenie, że cały pokój rośnie. Innym razem, opierając się ramieniem o framugę drzwi miałam wrażenie, że zrobiłam to dwa razy - raz "wypadnięta" z ciała ja, a potem prawdziwa, cielesna ja. Czy to mogą być objawy guza mózgu? Jakie badania powinnam zrobić? Iść do neurologa czy jeszcze jakiegoś innego lekarza?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję skonsultować się z lekarzem psychiatrą, ponieważ opisana depersonalizacja i brak zaburzeń w narządzie wzroku nasuwa podejrzenie psychicznego podłoża pani dolegliwości. Podczas wizyty lekarz pomoże również podjąć decyzję o dalszej diagnostyce w tym neuroobrazowej.