O czym może świadczyć uczucie dyskomfortu w przełyku po połknięciu tabletki?

Dziś wieczorem połknęłam tabletkę i niestety popilam ja zbyt mała ilością wody. Chwilę pobolalo i potem miałam wrażenie, że tabletka przesunęła się dalej. Niestety, w nocy obudzil mnie straszny ból gardła, zawroty głowy. Zdaje sobie sprawę, że powinna była się rozpuścić i przejść dalej, ale skąd to uczucie dyskomfortu? Noc spędziłam w pozycji siedzącej. Czy to możliwe, że tabletka po prostu podrażniła gardło?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, jest to bardzo prawdopodobne, że tabletka po prostu podrażniła błonę śluzową przełyku i stąd te dolegliwości.