O czym może świadczyć wynik badania ANA 1?

Witam.Mam prośbę o wskazówkę o czym może świadczyć wynik badania: ANA 1; 1-160, ANA2: typ świecenia drobnoziarnisty, ANA 3 (wszystko ujemne) tylko nieznaczny, graniczny przeciwcentromer CB. Dodam, że mam problem z donoszeniem ciąży. Już trzy razy poroniłam i nie wiem czy wynik tego badania wskazuje na przyczynę poronień?Innych objawów nie mam.Nie wiem także do jakiego lekarza specjalisty udać się z powyższymi badaniami? Bardzo dziękuję za odpowiedź i wskazówki, jak dalej postępować.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do reumatologa celem poszerzenia diagnostyki pod katem chorób tkanki łącznej które moga powodować nawykowe poronienia, jeśli ANA sa ujemne to nie wyjaśnia przyczyny poronienń.