O czym może świadczyć wynik badania oka?

Witam. Czy taki wynik badania może świadczyć o czerniaku oka? OL: [...] Plamka z refleksem, poniżej plamki duży płaski okrągły obszar wysycony barwnikiem, nieco nieregularnie, z obszarami zaników śr. ok. 5 DD. Jaki musiałabym zrobić marker którym mogłabym potwierdzić ewentualne przypuszczenia? Wizyte u specjalisty mam dopiero na 22.11, chciałabym dowiedzieć sie wcześniej co mi jest. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam. Potwierdzenie czerniaka naczyniowki można uzyskać tylko i wyłącznie usuwając zmianę chirurgicznie i potem hist pat. Inne metody służą do badania i przypuszczeń czy jest to znamie barwnikowe czy juz czerniak. Kryteria roznicowe to przede wszystkim wielkość grubość umiejscowienie i usg zmiany gdzie widzimy zagłębienie w naczyniowce. Zależy duzo od doświadczenia badacza. Poznań jest dobrym miejscem do diagnostyki i leczenia jeżeli coś by wyszło. Natomiast opis duży płaski raczej ostrożnie powiem rokuje nie czerniak. Pozdrawiam serdecznie