O czym może świadczyć wynik posiewu z pochwy u 52-latki?

Miesiąc temu w powiecie moczu i pochwy wykryto e coli. Przeleczylam antybiotykiem zgodnie z antybiogramem. Po 2 tygodniach wynik posiewu z pochwy to klebsiella oxytoca. Powiew z pochwy jałowy. Co się stało że po jeden załączeniu od razu mam drugi. Czym to leczyć żeby znowu za miesiąc nie było czegoś innego. Co z partnerem. Czy też musi zrobić badania. I jakie. Czy od razu antybiotyk?

Zakażenie mogło pojawić się w wyniku kontaktu z partnerem. Jeżeli są objawy i miano jest powyżej 10^5 można leczyć. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.