O czym może świadczyć zaczerwienienie i ropa w oku u niemowlęcia?

witam , syn dwumiesięczny był na trzech wizytach u oklisty , pierwszy raz dostał kropelki do jednego oczka i drugie antybiotyk na drugie oczko , a mianowicie na lewym oczku przy powiece ma zaczerwienione i w kąciku oczka ma małą ilość ropy oraz wydaje się że ma mniejsze lewe oczko od prawego czemu , na drugiej wizycie dostaliśmy skierowanie na posiew z antybiogramem - nic nie wszyło oraz kropelki do jednego oczka lewego . Dwa razy dziennie przemywamy oczko sola fizjologiczną i narazie nic , jest tak samo jak było . Kiedy to ustapi i co można jeszcze zrobić aby było dobrze . Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana ponowna wizyta u okulisty
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.