Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 2 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć zwężenie stolca?

Witam. Jakiś czas temu zauważyłam że moje stolce się zwężyły ok 2 cm. Wcześniej miałam grubsze i ciężko było mi się wypróżniać czasami nawet z tego powodu robiła mi się ranka. Martwię się bo przeczytałam artykuł o raku odbytnicy. Dodam że teraz łatwiej się wypróżniam i dwa razy dziennie. Wcześniej było raz na 2 dni. Miałam test na krew utajnioną ujemny, usg brzucha i badanie per rectum też ok. Dodam że jakiś czas temu stosowałam przez miesiąc tribux. Czy to mogło się przyczynić? Martwię się.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Badania krwi - leukocyty

Leukocyty to krwinki białe ? są bezbarwne i jest ich znacznie mniej niż krwinek czerwonych w naszym organizmie. Jednak są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ pełnią funkcję głównie odpornościowe. Więcej szczegółów na temat krwinek białych wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Istnieje objaw tzw stolców ołówkowych, cienkich. Objaw może sugerować zwężenie odbytnicy. Jest to jednak tylko jeden z objawów. Biorąc pod uwagę pani wiek, brak odchyleń od normy w badaniu per rectum, może pani spać spokojnie i przestać się zamartwiać.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety