O czym może wskazywać biała plama na penisie?

Witam, mam problem. Od 5 miesięcy pojawiła mi się biała, nie duża plamka na penisie. Zaraz pod żołędziem nie boli, nie śmierdzi, tylko się powiększa. Mam partnerkę jedną od 4 lat i żadne z nas nie ma choroby wenerycznej, mimo to partnerka chorowała na grzybicę pochwy. Czy mogłem się zarazić? Boję się, że ta zmiana skórna może to być rak? Pomóżcie mi, dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Powodem Pana dolegliwości może być występowanie leukoplaki, inaczej nazywana rogowaceniem białym. Są to zmiany skórne o białawej powierzchni, nieco szorstkie,  występujące w obrębie błony śluzowej jamy ustnej lub w obrębie narządów płciowych.
Powstają najprawdopodobniej pod wpływem przewlekłego drażnienia mechanicznego.

Niestety zmiany mogą być punktem wyjścia zmian nowotworowych, dlatego konieczna jest wizyta u dermatologa, po pierwsze w celu ustalenia czy ma Pan do czynienia właśnie z leukopalkią (bez badania to tylko przypuszczenia), a po drugie w celu ustalenia planu leczenia.

Pozdrawiam