O czym rozmawiać z innymi ludźmi?

O czym rozmawiać z ludźmi? mam taki charakter,że jestem tzw. cichą wodą i introwertykiem,ale nie wiem jak nawiązać dłuższą rozmowę, pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Dzień dobry!

Na to pytanie nie istnieje jedna prosta odpowiedź. Z pewnością pomaga rozwijanie własnych zainteresowań, aby móc z innymi ludźmi rozmawiać o swoich codziennych aktywnościach - obejrzanym filmie, przeczytanym artykule, zasłyszanych informacjach, wydarzeniach z pracy itp. Warto również "trenować" rozmowy z ludźmi. Umiejętność nawiązywania rozmowy na dowolny temat (pogoda, miejsce w którym teraz jesteśmy, okazja dla której się spotykamy, bieżące samopoczucie moje i rozmówcy itp.) usprawnia się z czasem i doświadczeniem - każdą kolejną odbytą krótką rozmową. Często sprawdza się też prowadzenie rozmowy poprzez zagadywanie, zadawanie pytań rozmówcy, okazywanie ciekawości wobec jego wypowiedzi i oddanie mu pola rozmowy.

Pozdrawiam!

Po pierwsze warto dać sobie pozwolenie na to, ze nie jest się duszą towarzystwa i nie wymagać od siebie ciągłego tryskania tematami do rozmów. Często właśnie to większe wyluzowanie pozwala na spontaniczność i jednocześnie zgodność z naszymi potrzebami, możliwościami i charakterem.
Aby poczuć się swobodniej może Pan spróbować rozmawiać o tematach, w których czuje się Pan pewnie, którymi się interesuje. To może zapewnić naturalność i autentyczność, która zachęca do kontaktu. A jeśli nie wypali- przynajmniej będzie Pan się poruszał po przyjemnym dla siebie gruncie, zamiast po sztucznie wymyślanych tematach.