Kobieta , 41 lat Witam. Mam pytanie ponieważ borykam się z tym problemem już parę tygodni. Wszystkie objawy wskazują na owsicę. Widzialam białe niteczki ale nie ruszały się. Świąd wieczorem i w nocy najbardziej. W ciągu dnia również. Dostałyśmy leki wszystkie dostępne i w takich dawkach, że lepiej nie mówić.Prasuję i piorę na okrągło. Wszystkie wyniki z kału i ,,metoda celofanowa" po parę razy robione nigdzie nic nie znaleziono !!! Co się z nami dzieje ? Czy ktoś mi pomoże zrozumieć co to za dziwna choroba ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, jeżeli lekarz rodzinny nie stwierdza jednoznacznej jednostki chorobowej to konieczna jest konsultacja lekarza Gastroenterologia

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Owsica – Owsica jest chorobą pasożytniczą, wywoływaną przez owsiki, których jaja są składane na zewnątrz odbytu i wokół krocza. Najczęściej występuje ona u dzieci i jest spowodowana brakiem higieny – dzieci, dotykając swoich okolic intymnych, przenoszą larwy do układu pokarmowego.
  • Swędzenie skóry – Istnieje wiele powodów swędzenia skóry. Może być ono wywołane niedostatecznym nawilżeniem, podrażnieniami czy reakcją alergiczną. Zdarza się jednak, że organizm alarmuje w ten sposób o jakiejś poważniejszej dolegliwości.