Kobieta , 49 lat Witam Mam pytanie, moja mama od roku czas ma bole brzucha w gornej czesci.. najczesciej te bole zdarzaja sie po poludniu.. z rana jest ok.. albo po zjedzeniu tlustego posilku.. smazonego itp. czasami ma bole plecow..teraz doszly nudnosci..mama chudnie .. ale to moze byc wytluczone tym ze jest na scislej diecie.. je malo i unika tluszczy.. ale np zje cale awokado i po nim jest dobrze. USG nie wykazalo nic.. badania krwi tez jak i badanie stolca. Wczoraj miala tomografie.. podejrzewaja trzustke.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Rodzaje bólu brzucha

Ból brzucha w okolicy pępka

Ból brzucha w okolicy pępka

Niemal każdy od czasu do czasu doświadcza bólu brzucha. W większości przypadków dolegliwości bólowe nie są spowodowane poważnym problemem medycznym. Warto pamiętać, że stopień odczuwanego bólu nie zawsze odzwierciedla powagę sytuacji. Silny ból brzucha...