O czym świadczą bóle nerek?

Witam.Ostatnio zaczęły mnie pobolewac nerki głównie lewa a dziś doszła prawa ale rzadko prawa boli. Dwa lata temu na badaniu usg wyszło że prawa nerka jest o 3 cm mniejsza od lewej i stwierdzoną tzw. asymetria wielkości nerek bez większego wpływu na zdrowie. Ostatnio też częściej oddaję mocz i jest albo bezbarwny, albo pomaranczowy albo po prostu metny.O czym to może świadczyć?Mogę poprosić o dokładną analizę objawów?Co się może dziać z nerkami że bolą?Dodam że najczęściej te bóle są po południu

Bolesność okolic lędźwiowych z zaburzeniami w oddawaniu i jakości moczu może świadczyć o zakażeniu dróg moczowych, być może kamicy. W takich wypadkach wykonuje się badanie laboratoryjne, ogólne moczu oraz USG jamy brzusznej. O wszystkim powinien zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu pacjenta.