O czym świadczą bóle w podbrzuszu i krew w stolcu?

Witam, od kilku miesięcy walczę z bólem w podbrzusz nie jest to silny ból raczej meczacy jakby skurcze itp.. ból jest najgorszy rano ale szybko mija po wizycie w toalecie. Podbrzusze nie jest wrażliwe na dotyk, badania na krew w stolcu i usg nic nie wykazały wszystko jest w normie. Cały czas słysze jak mi sie tam wszystko przelewa oraz nadmierne gazy. Dodam jeszcze , że 3 lata temu zdiagnozowano u mnie nerwice lekowa na stałe biore leki psychotropowe.

To być może jakieś zaburzenia czynnościowe jelit czyli zespół jelita drażliwego. Odpowiednia dieta, unormowanie zaburzeń emocjonalnych, leki regulujące pracę jelit powinno rozwiązać ten problem.

Witam,
Może warto podjąć leczenie w gabinecie psychoterapeutycznym i tam spróbować dotrzeć do nieświadomych lęków, i konfliktów powodujących Pana objawy.
Pozdrawiam