O czym świadczą czerwone plamki w gardle u nosicielki HPV?

Jeszcze nie potwierdzone testem (ponieważ wciąż w fazie leczenia) ale duże prawdopodobieństwo że jestem posiadaczką wirusa HPV. Leczenie brodawek na sromie. Do tego, od jakieś czasu mam dziwne objawy gardła. Jakby był tam pęcherzyk powietrza, ani przełknąć, ani odkaszlnąć - nic nie działa. Gardło jakby się zaciskało. Podniebienie jest w odcieniu żółtawym, migdałki i okolice podrażnione, czerwone, opuchłe. Skóra między policzkami a migdałkami jest okryta małymi bardzo czerwonymi plamkami. Co to?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ufać się do gastroenterologa i wykonać test HPV dna