O czym świadczą dziesięciokrotnie podwyższone próby wątrobowe ALAT i ASPAT?

Witam. Mam ponad dziesięciokrotnie podwyższone próby wątrobowe ALAT i ASPAT. Od roku jestem na antydepresancie SSRI (substancja - paroksetyna). Od razu powiem, że często w tygodniu zdarza mi się pić jedno piwo tj. np. 3-4 piwa na tydzień, ale nigdy więcej niż jedno na dzień. Poza tym nie palę, jem bardzo zdrowo, nie piję kawy, dużo ćwiczę. PYTANIA: 1) Czy to paroksetyna może mieć wpływ na stan mojej wątroby? 2) Czy oczyszczanie wątroby w takim jej stanie może jej pomóc czy zaszkodzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest diagnostyka proszę koniecznie udac się do lekarza rodzinnego